Осушувач повітря whirlpool.

Використовую одне підвальне приміщення, де тримається (трималась) підвищена вологість….. Пробував вентиляцію, пробував хімічні поглиначі вологи — бажаного ефекту не досягав.  Втримувати вологість повітря вдалося за умови безперервної роботи електричного осушувача від  whirlpool.  Одного разу помітив що трохи дивно працює вентилятор, вирішив розібрати та провести профілактику.

Власне процес розбирання починається з акуратного демонтажу декоративних пластмас, під якими знайдемо гвинти…

disassembled_2Знявши «шкурки», бачимо конструкцію (згори донизу — плата керування, блок живлення в додатковому чорному корпусі, та радіатор з двома елементами Пелетьє, що обдувається вентилятором).  Принцип простий — елементи Пелетьє охолоджують пластини з яких конденсується волога, іншим боком вони, відповідно — гріються, тому обдуваються вентилятором. Зконденсована волога капає в ємність внизу пристрою, ємність додатково оснащена поплавком з мікроперемикачем, що призупиняє процес при заповненні ємності водою.

disassembled_1Проблема була в блоці живлення — «підпухли» конденсатори 22мкф на 33мкф на 400В.

Може в кого буде інша проблема з блоком — фото для ідентифікації елементів:

bp_back bp_top PWM_zoomВерхня плата керування — доволі цікавий вузол…. Навіщось містить схоже щось програмоване з стертим маркуванням, тому що на платі є написи SDA, SCL 🙂  Це «щось» живиться мабуть від 78L05. Також на платі світлодіоди двох кольорів (індикація роботи або заповненості резервуара), та допоміжні елементи. Туди ж під’єднано мікроперемикач що спрацьовує від поплавка, Живлення елементів Пелетьє та вентилятора комутується  потужним ключем NCE3050.

board_bot board_top board_top2 bp_back zoom1 zoom2 zoom3Чому звертав увагу на керування: особливістю пристрою було те що він не стартує автоматично при подачі живлення, а потребує натискання кнопки. В принципі то не проблема, але був період блекаутів, коли електроенергія подавалась за графіком, і було трохи незручно приїзжати вмикати після подачі живлення 220в….. Думав просто подати живлення від блока напряму на охолоджувач, але бажано було б контролювати наповнення резервуару. Навмання спробував просте рішення — і воно спрацювало. Просто закоротив контакти кнопки — пристрій вмикається при подачі 220, при тому лишився функціонал призупинення процесу при заповненні ємності задля запобіганню утворення калюжі.

fixНу й наостанок, раптом знадобиться замінити вентилятор, щоб не розбираючи знати модель:

fan

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *